Diskusní téma: Celiakie

sirupy

Anna | 13.09.2017

Dobrý den,prosím máte někdo nějaké zkušenosti se sirupem YO,obsahuje zdravou fruktózu?Vnučka drží dietu od ledna a ráda má sirupy

Bezlepkové potraviny

Klára | 22.09.2016

Ahoj, pokud někdo hledáte velký výběr bezlepkových nebo bezlaktózových potravin, tak jsem našla super eshop bezlepkovepotraviny.cz. Mají dokonce i kamennou prodejnu v Praze. Já jsem s nimi hodně spokojená :)

Dotazník - Stravování jako podstatný aspekt cestovního ruchu celiaků

Jessica Tomasová | 20.03.2016

Dobrý den,
prosím Vás o vyplnění dotazníku k mé bakalářské práci na téma „Stravování jako podstatný aspekt cestovního ruchu celiaků“.
https://docs.google.com/forms/d/1eWvn7EyXi6909AW36QlrKwLfRV3m3gspTjre9qtM_bw/viewform?c=0&w=1
Předem děkuji za Váš čas, který jste strávili vyplňováním tohoto dotazníku!

Bezlepková zmrzlina v bezlepkovém kornoutu

Eliška | 01.07.2015

Super !!! Po 15 letech jsem si mohla dát zmrzlinu v kornoutu !!!
Kde? V Ostravě-Porubě ve stáncích u Kauflandu nebo u Globusu, V Ostravě v centru v okénku cukrárny na ulici 28. října směrem k Sýkorovu mostu (naproti prodejny Baťa).

Re: Bezlepková zmrzlina v bezlepkovém kornoutu

Nestea | 14.07.2015

a to tam maji nejak uvedene u stanku nebo je treba se na to zeptat jesii je bezlepko?

Re: Re: Bezlepková zmrzlina v bezlepkovém kornoutu

Eliška | 12.08.2015

Ano, vedle okýnka mají plakátek s výčtem alergenů (garantují také bezlepkovou zmrzlinu) a tam mají uvedeno, že prodávají také bezlepkové kornouty (za příplatek).
I tak je to pro mne jako milovníka točené zmrzliny super zpráva.

Nabídka vlastních výrobků u partnerů v regionu

Jaroslav Kotas za společnost Bezlepík s.r.o., Nový Jičín | 19.10.2014

Nabízíme výrobky a služby všem lidem, nejen těm, které život chtě nechtě přivedl k bezlepkové dietě či stravování. Veškeré informace o nás najdete na stránkách www.bezlepik.cz , jakož i partnery a místa, kde můžete naše výrobky a zboží zakoupit. Srdcem, myslí i duší Vás zdraví Jarda a Marťa Kotasovi

Nabídka Vánočního cukroví

Jaroslav Kotas za společnost Bezlepík s.r.o., Nový Jičín | 19.10.2014

S laskavým svolením a na požádání paní Pavlíny Grichové zde vkládáme následující: Očekávaná nabídka VÁNOČNÍHO BEZLEPKOVÉHO CUKROVÍ společnosti Bezlepík s.r.o. Naše první Vánoční kolekce cukroví obsahuje 16 druhů. Jsou mezi nimi druhy cukroví trvanlivé suché, plněné jemnými krémy, slepované ovocnou směsí či polévané. Na první rok, který fungujeme, možná odvážné, ale už jsme prostě takoví: * OBJEDNÁVEJTE od pondělí 20. října 2014 na tel. 727 812 563, 595 171 811 * Objednávky od 0,5 kg * CENA za 1 kg u nás i partnerů jednotná - 650,- Kč/kg * katalog a podrobnosti ZDE: https://www.bezlepik.cz/fotky37390/5_Katalog_Vanocni_Cukrovi.pdf

Nová zdravá výživa Poruba - u Duhy

Katka | 14.10.2014

Dobrý den, v pondělí byla otevřena nová prodejna zdravé výživy u trhu u Duhy a mají tam kukuřičné těstoviny SamMills (zelený obal) za 32,90 a velký výběr směsí Jizerka (ceny vysoké) a mnoho dalších surovin vhodných pro blp dietu.

Nova prodejna v centru Ostravy

Lucka | 13.10.2014

Dobry den, nahodou jsem vcera objevila novou prodejnu s bezlepkovymi vyrobky, primo v centru Ostravy (Realni ul.) - doporucuji, koupila jsem zde vyborne dalamanky, kolace a linecka kolecka :)

Re: Nova prodejna v centru Ostravy

Eliška | 02.07.2015

Jedná se o prodejnu Verbena - nabízí denně čerstvé pečivo (od firem Labužník a Bezlepík). Členové KCO-MSK mají nárok na slevu bezlepkového pečiva 10% při nákupu nad 200,-Kč.
Obsluha je příjemná, v obchůdku mají i spoustu jiných dobrot (doporučuji např. sušené lahůdkové droždí-zdroj vit.B, sušené mořské řasy-zdroj minerálů, tofu, tempeh, oříšky, semínka, kvalitní rostl.oleje apod.)

Korespondence s Ministerstvem zemědělství

Eliška | 02.10.2014

Přeposílám korespondenci s MZ ČR:

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zdali Ministerstvo zemědělství uvažuje o příspěvcích pro celiaky. V minulosti byl příspěvek ve výši 2.000 Kč a byl podmiňován objednávkou u firmy LS-ZETIS a následně příspěvek odečítán z kupovaných výrobků. Ptám se za Klub celiaků Ostrava.
Děkuji za písemnou odpověď, zdraví L. B.


Vážená paní,
v současné době probíhá v rámci resortu Ministerstva zemědělství otevřená diskuze na téma podpory osob s celiakií a alergií na lepek.
S ohledem na aktuálnost tohoto tématu a na jedinou základní a kauzální léčbu v podobě speciálního dietního režimu je snahou resortu Ministerstva zemědělství nalézt vhodné prostředky a nástroje, které by vhodnou formou mohly podpořit skupinu osob s tímto dietním omezením.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Petra Čáslavková

Mgr. Petra Čáslavková
oddělení potravin živočišného původu
Odbor potravinářské výroby a legislativy
Úřad pro potraviny
Ministerstvo zemědělství ČR
Těšnov 17
117 05 Praha 1
tel: + 420 221 813 095
email petra.caslavkova@mze.cz
https://www.eagri.cz

Příspěvek o zkušenosti s poradkyní z Vítkovic

Tonda | 10.08.2014

Dobrý den,

Chci vám napsat ohledně výživové poradkyně z Vítkovické nemocnice. Byla jsem u ní na doporučení lékařky našich dětí, pojišťovna sezení proplácela, ale rozhodně dalším návštěvu v této ordinaci nedoporučuji z důvodu naprosté ztráty času. Bohužel si již nepamatuji jméno, ale paní měla znalosti jen jako by si o celiakii přečetla krátký letáček a ještě z toho ½ zapomněla. Dokonce mi sdělila, ať nezoufám, že se celiakie někdy v pubertě sama vyléčí a dietu už nebude nutné držet. Možná v jiných nemocnicích mají kvalifikovanější poradce.. J

Přeji hodně štěstí

Konečná

ADVENI

Petra | 16.07.2014

Nevíte, kde je možné v Ostravě koupit směsi firmy ADVENI? Poštovné přes jejich eshop je kolem stovky. Díky

Re: ADVENI

Katka | 22.01.2015

Dobrý den,
výrobky firmy Adveni je možno koupit v nové prodejně Svět bez lepku v Ostravě-Porubě:
https://www.svetbezlepku.cz/kontakty/svet-bez-lepku-s-r-o.html

Re: Re: ADVENI

Šárka | 20.02.2015

Tak to fajň. Půjdu se tam podívat.

Bezlepkové pečivo

Hana | 20.05.2014

Dobrý den,
také jsem již ochutnala pečivo z firmy Martin Knappe maj ho dobré a jejich sortiment se dá již koupit i v jiných prodejnách
než je Tempo nebo si ho můžete objednat v jejich prodejnách

Re: Bezlepkové pečivo

Hanka | 19.06.2014

Bezlepkové pečivo z pekárny Knappe z Otic se dá objednat v Pekárně u tramvajové zastávky Muglinovská. Objednané zboží se tam dováží 2x týdne.

Bezlepkové pečivo a pivo

Robert | 18.04.2014

Dobrý den,
chtěl bych se s Vámi podělit o dvě věci. Kdo jste z okresu Opava a okolím mám pro Vás dobrou zprávu. Zjistil jsem, že pekárna Martin Knape v Oticích na Opavsku peče bezlepkové výrobky. Ty rozváží zatím do prodejen Jednoty (Tempo, TUTY). Kontaktujte prodejny ve svém okolí. Bezlepkové pečivo si je možno objednat u vedoucích těchto prodejen. U nás v Pusté Polomi to funguje. Dále něco pro pivaře.
V Opavě v blízkosti Mendelova gymnázia je značková prodejna pivovaru Bernard, zde si můžete nakoupit výbornou bezlepkovou nepasterizovanou jedenáctku.
S pozdravem
Robert Vaněk

ahoj

Markéta | 26.03.2014

Ahoj, je tu někdo z Ostravy Bělského Lesa či Dubiny nebo Hrabůvky, který by si objednal pečivo z bezlepkové pekárny a šli bychom na půl s poštovným?
Nebo jestli víte o nějaké pekárně blíže budu ráda za typy.

pište na mstukavcova@seznam.cz

Re: ahoj

Eliška | 29.05.2014

Není nutné utrácet za poštovné - ve většině prodejen zdravé výživy v Ostravě je možné objednat si bezlepkové pečivo či dokonce koupit čerstvé pečivo. Naši členové mají navíc v některých prodejnách slevu.

Bezlepková pizza

Alena | 27.01.2014

Dobrý den, chtěla bych se zpetat, jestli by mi někdo neporadil, kde by se dala sehnat bezlepková pizza v Hlučíně a okolí. Díky A.

Re: Bezlepková pizza

katulata | 01.03.2014

Dobry den, to sice nevim, ale mam doma kucharku Varime zdrave bez lepku, a je tam recept na skvele zakladni testo. Uz jsem ho nekolikrat delala.

Re: Bezlepková pizza

Šárka | 07.05.2014

V Ostravě-Porubě na 7.obv. je Pizzerie u restaurace ZUZANA. Tam vyrábí bezlepkové pizzy.

Re: Re: Bezlepková pizza

Andrea | 19.07.2014

Tak bohužel už nevyrábí a ani nemají v plánu je vyrábět znovu...

Záznamy: 1 - 25 ze 41
1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek